سه شنبه, 11/24/1396 - 10:43 markazi
پرورش کبک

کار آفرینی و اقتصاد مقاومتی


کار آفرینی و اقتصاد مقاومتی

 

محمد رضایی یکی ازکارآفرینان بسیجی شهرستان   آشتیان است که در راستای تحقق اقتصادمقاومتی با بهره‌گیری از تسهیلات ۱۵۰ میلیون ریالی بسیج سازندگی، اقدام به پرورش کبک کرده است تا در پیشبرد و رشداقتصادی کشور سهم خود را ایفا کند .

این جوان کارآفرین آشتیانی   در گفتگو با بسیج سازندگی شهرستان آشتیان؛با اشاره به ضرورت کارآفرینی در جامعه امروز گفت: در جامعه‌ای که اکثر جوانان آن بیکار بوده و به دنبال کار هستند، تنها راه نجات برای فرار از بیکاری کارآفرینی وایجاد اشتغال است .

رضایی پرورش کبک را یکی از مهم‌ترین عرصه‌های اقتصاد مقاومتی دانست و افزود: کبک یکی از پرندگان پر خاصیت است که از لحاظ اقتصادی نیز سودآوری بسیاری دارد .

این کارآفرین آشتیانی اظهار کرد: بعد ازپایان دوران خدمت وظیفه مدتی به دنبال کار بودم و به دنبال کارهای بسیاری رفتم،چند شغل را هم تجربه کردم اما هیچ‌کدام از آن‌ها مرا اغنا نکرد، دوست داشتم برای خودم کار کنم و یک کارآفرین باشم. سرانجام یکی از دوستان پرورش کبک را به من پیشنهاد کرد که با تسهیلات بسیج سازندگی ، فعالیت خود را آغازکردم

رضایی با اشاره به فواید گوشت این پرنده،بیان کرد: میزان پروتئین موجود در گوشت کبک در مقایسه با دیگر پرندگان، ۵ تا ۱۰ درصد بیشتر است و انواع اسیدآمینه‌ ضروری نیز در آن به وفور یافت می‌شود

این کارآفرین آشتیانی گفت: با درآمد حاصل ازفروش کبک‌ها قفسه‌ای برای ۳۰۰ قطعه کبکی که نگه داشته بودم تهیه کردم تا با جوجه‌کشی کار را توسعهدهم .

وی با اشاره به مشکلات موجود در زمینه پرورش کبک، تصریح کرد: با توجه به اینکه من در ابتدای کار تولیدهستم و در هر مرحله هم با مشکلاتی مواجه می‌شوم اما اگر بتوانم بحث بازاریابی وفروش را مدیریت کنم، مشکل خاصی در توسعه کار به وجود نمی‌آید و با تحقق این امر،زمینه اشتغال برای یک نفر دیگر هم ایجاد می‌شود .

رضایی خاطرنشان کرد: بهجوانان توصیه می‌کنم که فقط به دنبال شغل اداری نباشند، بلکه در راستای پیشرفت وتوسعه اقتصادی کشور وارد عرصه تولید شوند و با اجرای طرح اقتصاد مقاومتی، زمینه اشتغال خود و دیگران را فراهم کنند .

 

 

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید. CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.