شنبه 1399/05/11 - 14:18 markazi-admin

روستای مهرآباد اراک مقصد مهاجرت یک هفته ای گروه جهادی شهید میرعباسی

برگزاری اردوی جهادی عمرانی، فرهنگی، آموزشی و تربیتی گروه شهید میرعباسی پایگاه 19 حزب الله اراک در روستای مهرآباد شهرستان اراک

تلاش‌های جهادگران در خدمت به مردم مناطق محروم کشورمان و حضور جوانان علاقمند به این فعالیت‌ها در اردوهای هجرت و جهادی همواره مورد توجه رهبر انقلاب بوده است. ایشان به غیر از تأکیدهای فراوان بر مسأله‌ی بسیج سازندگی و اردوهای جهادی که در سخنرانی‌های عمومی یا خصوصی خود ابراز داشته‌اند، در برخی موارد با اطلاع از فعالیت‌های خدمت‌ رسانی جهادگران، با نوشتن یادداشتی نسبت به فعالیت آنان ابراز نظر و اظهار لطف فرموده‌ و گفتند: میل به خدمت به مردم و تحمل سختی‌های آن، نقطه‌ئی نورانی در باطن انسان است؛ آن را هر چه میتوانید در جان خود گسترش دهید و نگذارید آفتها: سودجوئی، خودنمایی، تنبلی و ... آن را گِل‌اندود کند. نیت خود را خدائی نگهدارید و از او کمک بخواهید و از همه‌ی نیروی خود برای آن مایه بگذارید.

به گزارش واحد رسانه بسیج سازندگی استان مرکزی گروه جهادی شهید سید مهدی میرعباسی حوزه شهید چمران ناحیه اراک با همکاری بسیج ادارات و سازمان های خدمات رسان در روستای مهر آباد اراک به مدت 8 روز از روز  چهارشنبه در عرصه های عمرانی، فرهنگی ، آموزشی و تربیتی  آغاز به کار کرد.

فعالیت عمرانی این گروه در روستای مهرآباد شهرستان اراک با ساخت واحد مسکونی برای محرومین این روستا آغاز شد.
این اردو با هدف آموزش و آگاه سازی اهالی روستا در زمینه کشاورزی ، دامپروری  ، مشاوره تحصیلی ، مشاوره خانواده و مشاوره حقوقی برگزار و با دوره های آموزشی رایانه ، کمک های اولیه ، سبک زندگی و احکام و مفاهیم دینی ادامه پیدا کرد.

این اردو با پخش ماسک و مواد ضد عفونی و گندزدایی معابر روستا سعی بر انجام پروتکل های بهداشتی داشته و همینطور روزانه به ویزیت رایگان ، پخش دارو بین اهالی و  پرداخته است.

با توجه تعدد موتور سواران و حوادث پیش رو در این روستا ،گروه جهادی شهید میرعباسی اقدام به توجیه و آموزش موتور سواران  و با هدف کاهش صدمات پیش روی این افراد تعداد 100 کلاه ایمنی به موتور سواران این روستا اهدا کرد.