سه شنبه 1399/08/13 - 23:29 markazi-admin

جهادگران جوان انقلابی در صف مقدم مبارزه با کرونا و در کنار کادر درمان خواهند ایستاد

صادق میقانی مسئول مجمع جهادگران بسیج دانشجویی با اشاره به فعالیت جهادگران استان مرکزی:

دانشجویان جهادگر دانشگاه علوم پزشکی اراک افتخار دارند که همزمان با روزهای اول شیوع بیماری کوید 19 به عنوان اولین گروه از جهادگران سراسر کشور با حضور در بیمارستان آیت الله خوانساری ، مشغول خدمت رسانی به بیماران کرونایی شده و به کمک کادر درمان شتافتند.

دانشجویان جهادگر اراکی از اسفند ماه سال 98 تاکنون طی سه مرحله در بیمارستان های مخصوص درمان بیماران کرونایی حضور یافتند.

مرحله اول کمک به کادر درمان همزمان با روزهای آغازین شیوع این بیماری با حضور 35 نفر از جهادگران در بیمارستان آیت الله خوانساری و به مدت 2 ماه به طول انجامید و مرحله دوم در بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) و با حضور 10 نفر از جهادگران و مرحله سوم نیز با حضور70 نفر از بسیجیان دانشجو و طلبه در بیمارستان امیرالمومنین(ع) در ماه های مرداد و شهریور انجام شد.

حضور جهادگران در بیمارستان ها با هدف کمک به کادر درمان صورت می گیرد و جهادگران جوان انقلابی در صف مقدم مبارزه با کرونا و در کنار کادر درمان خواهند ایستاد.

جهادگران در سه گروه دسته بندی می شوند ، گروه اول عده ای هستند که تحصیلات مرتبط با بهداشت و درمان دارند و آموزش های لازم را گذرانده اند و می توانند به عنوان پرستار در بیمارستان حضور یابند، گروه دوم به عنوان همراه بیمار خدمت رسانی می کنند و گروه سوم نیز به انجام امور خدماتی و اداری می پردازند.

منویات مقام معظم رهبری(حفظه الله) خطاب به جوانان مبنی بر حضور در میدان مبارزه با کرونا یک رسالت مهم بر دوش جهادگران و بسیجیان قرار داده و این قشر بر خود لازم می داند در راستای تحقق فرمایشات معظم له از هیچ تلاشی دریغ نکند.

با توجه به سیر صعودی بیماری کوید19 و خستگی مفرط کادر درمان ، تمرکز گروه های جهادی بسیج دانشگاه علوم پزشکی اراک بر موضوع آموزش افراد داوطلب جهت حضور در بیمارستان ها به منظور کمک به کادر درمان خواهد بود.

در پایان از جهادگران و علاقه مندان به حضور در مراکز درمانی دعوت می کنیم تا با مراجعه به رده های بسیج و سپاه در سراسر استان اعلام آمادگی نموده و پس از گذراندن آموزش های لازم در کنار کادر درمان به بیماران مبتلا به کرونا خدمت رسانی نمایند.
 

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)