سه شنبه 1399/09/25 - 14:08 markazi-admin

اردوهای جهادی یکی از بزرگترین فرصت ها برای پرورش و تربیت جوانان و نوجوانان انقلابی است

سردار سرتیپ دوم پاسدار محسن کریمی، فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی در پایان سرکشی از گروه های جهادی اراک مستقر در سیستان و بلوچستان در جمع خبرنگاران استان مرکزی:

اردوهای جهادی یکی از بزرگترین فرصت ها برای پرورش و تربیت جوانان و نوجوانان انقلابی است که خوشبختانه در طی این سال ها رویش های زیادی در این اردوها شکل گرفته اند و گشایش های زیادی را رقم زده اند و منشا خیرات و برکات زیادی بوده اند.

یکی از نیازهای مهمی که امروز در جامعه ایرانی احساس می شود بحث تقویت سبک زندگی ایرانی اسلامی است که خود این اردوهای جهادی بسیار در این راستا اثر گذار است و نقش به سزایی دارد.

عکس

 

امروز بیش از هر زمانی به ترویج و تقویت سبک زندگی جهادی و روحیه های جهادی نیاز داریم چراکه تربیت و کادر سازی جوان انقلابی برای آینده کشور از وظایف و رسالت های مهم ماست که باید به آن اهمیت داده شود.

اردوهای جهادی دانشگاه بزرگ تربیت نیروی جوان انقلابی و کارآمد برای کشور است که مدیران آینده کشور را تربیت می کند و جوانان با حضور در این اردوها هم رسم خدمت گذاری بی منت را یاد می گیرند و هم برای آینده خودسازی و تربیت خواهند شد.

یکی از مهمترین مطالبات مقام معظم رهبری در خصوص اردوهای جهادی بحث توسعه اردوها است که باید در همه زمینه ها فراگیر شود و اینکه ایشان نخبگان را برای شرکت در این اردوها دعوت کردند به این معنی است که امروز کشور در همه زمینه ها نیازمند برگزاری اردوهای جهادی و کار جهادی است.

امروز بسیجیان و جهادگران با روحیه انقلابی و اعتقاد قلبی برای خدمت رسانی بی منت به مردم و با استفاده از همت های بلند خود در این مسیر گام بر می دارند و لذا تعبیری که مقام معظم رهبری برای آنها با عنوان سفیران کار ،تلاش ، خدمت و مجاهدت به کار می برند کاملا به حق و نشان از دور اندیشی ایشان است.

وقتی مقام معظم رهبری عنوان سفیران تلاش و مجاهدت را برای فعالین بسیج سازندگی به کار می برند یعنی جریان بسیج سازندگی در کشور یک نیاز مهم است که روز به روز باید تقویت و فراگیر شود.

 

عکس

 

بسیجیان در طی این سال ها به طور عملیاتی نشان دادند خدمت رسانی به مردم نه مرز جغرافیایی می شناسد و نه در شرایط های سخت تعطیل بردار است چراکه در شرایط مختلف و مناطق مختلف برای خدمت بی منت به مردم تلاش کردند و امروز که احساس خدمت را در مناطق محروم سیستان و بلوچستان دیدند در این مناطق حاضر شدند و خدمت رسانی می کنند.

فعالیت گروه های جهادی در سیستان و بلوچستان در عرصه های مختلف با توجه به شناسایی نیازمندی ها انجام می شود و جهادگران در عرصه های فرهنگی، بهداشتی، عمرانی، اجتماعی و خدماتی در اینجا سازماندهی شده اند که به شکل ده روزه در اینجا حضور پیدا می کنند.

همچنین علاوه بر حضور جهادگران برای خدمت رسانی کمک های مردمی و خیرین برای ولی نعمتان سیستان و بلوچستان در حال انجام است که این دوره سومین ارسال کمک های مردم انجام شد و این اقدام تا پایان سال به شکل مقطعی دنبال می شود.

 

عکس

 

لازم به ذکر است فرمانده محترم سپاه روح الله در این بازدید 3 روزه در جریان روند فعالیت گروه های جهادی مستقر در شهرستان زاهدان و میرجاوه قرار گرفت و از خانواده های مدافع حرم و مدافع امنیت این شهرستان ها نیز تجلیل کرد.