یکشنبه 1399/10/07 - 22:08 markazi-admin

آغاز فعالیت قرارگاه جهادی «شهید لاجوردی» در استان مرکزی

مسئول قرارگاه جهادی شهید لاجوردی استان مرکزی، از آغاز فعالیت این قرارگاه با هدف توانمندسازی خانواده زندانیان خبر داد.

علی احدی گفت: قرارگاه جهادی شهید لاجوردی با هدف محرومیت‌زدایی از زندانیان و خانواده زندانیان به عنوان نخستین قرارگاه کشوری فعالیت خود را در استان مرکزی آغاز کرده است.

وی تصریح کرد: این قرارگاه کمک‌ها و حمایت‌هایی را در عرصه‌های معیشتی، فرهنگی، پزشکی، عمرانی و اشتغال به زندانیان و خانواده‌های آنان ارائه خواهد داد و در این راستا قرار است همزمان با سالگرد شهادت سردار سلیمانی، رزمایشی را در استان برگزار کند.

مسئول قرارگاه جهادی شهید لاجوردی افزود: ارائه خدمات دندانپزشکی با 10 یونیت دندانپزشکی،  تعمیر و ساخت منزل محرومین و توزیع 700 بسته‌ معیشتی از برنامه‌های این رزمایش است.

احدی گفت: قرارگاه شهید لاجوردی متشکل از 15 گروه جهادی است که در عرصه‌های بسیج پزشکی، بسیج دانشجویی، بسیج طلاب و ... فعالیت دارند.  وی با اشاره به اینکه این قرارگاه تا رفع محرومیت به فعالیت خود ادامه خواهد داد، گفت: توزیع وسایل ورزشی بین زندانیان، انجام فعالیت‌های تربیتی به منظور اصلاح زندانیان، توانمندسازی زندانیان، برگزاری دوره‌های آموزش قرآن، برگزاری مسابقات ورزشی، حضور ورزشکاران ملی به منظور روحیه دادن به زندانیان با هدف امیدبخشی و... از دیگر برنامه‌های این قرارگاه است.