چهارشنبه 1399/10/17 - 11:32 markazi-admin

گندزدایی یک هزار و ۱۵۴ واحد مسکونی در استان مرکزی به دست جهادگران بسیجی

مدیر گروه شبکه ارتقای سلامت معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: یک هزار و ۱۵۴ واحد مسکونی در اجرای طرح شهید سلیمانی در استان مرکزی توسط افراد بسیجی عضو تیم نظارت طرح شهید سلیمانی علیه ویروس کرونا گندزدایی شدند.

سید «شهریار حسینی» گفت: افراد بسیجی عضو تیم نظارت طرح شهید سلیمانی با مواد ضدعفونی، منازل افراد مبتلا به بیماری کووید ۱۹ را  گندزدایی کردند.

وی اظهار داشت: در اجرای طرح شهید سلیمانی۵۱۰ آزمایش نیز در منازل انجام شد که منجر به شناسایی ۸۹ مورد مثبت و ارجاع ۲۸۰ نفر به مراکز درمانی و معرفی ۹۰ نفر به بیمارستان‌های استان شد.

 مدیرگروه شبکه ارتقای سلامت معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: یک هزار و ۵۴۶ آزمایش سریع نیز در اجرای طرح شهید سلیمانی در استان انجام شده که منجر به شناسایی ۲۶۹ مورد مثبت ابتلا به بیماری کووید ۱۹ شده است.

وی اظهار داشت: سه هزار و ۷۲۵ نفر در استان مرکزی در اجرای طرح شهید سلیمانی از سوی  ۶۹ تیم جهادی مراقبتی استان رهگیری شده‌اند و یک هزار و ۲۶ نفر نیز در منزل مراقبت شده‌اند.

حسینی افزود: ۱۲ هزار و ۱۸۷ خانوار نیز در اجرای طرح شهید سلیمانی در استان کمک حمایتی دریافت کرده‌اند و ۲۰ هزار ۷۶۶ بازدید از محل عرضه مواد غذایی از سوی ۲۳۰ تیم نظارتی در استان مرکزی عملیاتی شده است.

وی گفت: ۲ هزار و ۷۹ اخطار به واحدهای متخلف داده شده و  ۱۳۵ واحد نیز از سوی تیم نظارتی استان به علت رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی مهر و موم شدند.

بر  اساس اعلام سیما سادات‌لاری سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور تا ۱۶ دی ماه ۹۹ به یک میلیون و ۲۵۵ هزار و ۶۲۰ نفر  و

و شمار مجموع جانباختگان بر اثر این بیماری به ۵۵ هزار و ۷۴۸ نفر رسیده است.