دوشنبه 1399/10/22 - 09:26 markazi-admin

تولید سالانه ۳۰ هزار قطعه ماهی زینتی در خنداب/برای گسترش کارم از بسیج سازندگی وام گرفتم

مجیدی فعال عرصه اقتصاد مقاومتی گفت: با سرمایه ۱۰ میلیون تومانی فعالیت تولیدی خودم را آغاز کردم در حال حاضر سالانه ۳۰ هزار قطعه ماهی زینتی پرورش و به فروش می‌رسانم اگر مسئولین حمایت کنند این مقدار تولید را به سالیانه ۶۰ هزار قطعه خواهم رساند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی استان مرکزی؛ عرصه‌های فعالیت اقتصادی متنوع و گوناگون‌اند و افراد با مهارت‌ها،تجربیات،علایق و سرمایه اولیه متفاوت می‌توانند در عرصه‌های مختلف وارد عمل شوند و فعالیت تولیدی و اقتصادی خود را شروع کنند.

اجرای طرح‌های پرورش ماهیان زینتی به جهت سهولت تکثیر و عام‌پسندی می‌تواند نقش بسیار ویژه‌ای در جهت رونق اقتصادی منطقه و اشتغال‌زایی داشته باشد.

پرورش ماهیان زینتی، علاوه بر اشتغال‌زایی در حفظ تنوع‌ زیستی و افزایش جاذبه‌های گردشگری مؤثر بوده و از این طریق نقش بسزایی در جهش اقتصادی بسیاری از کشور‌های توسعه‌یافته دارد.

ماهی زینت

 

تولید سالیانه ۳۰ هزار قطعه ماهی زینتی در خنداب/۱۰میلیون تومان سرمایه اولیه آغاز فعالیتم بود

سعید مجیدی از اهالی روستای گازران شهرستان خنداب از فعالین پرورش ماهیان زینتی در گفتگو با خبرنگار نسیم خنداب گفت: یکی از دوستانم درزمینهٔ پرورش ماهیان زینتی اشتغال داشت و از طریق دوستم با این مهارت آشنا شدم دو سال قبل تصمیم گرفتم پرورش ماهیان زینتی را آغاز کنم.

پرورش ماهی

مجیدی اظهار کرد: سرمایه اولیه‌ام ۱۰ میلیون تومان بود در یک حوضچه کوچک کار پرورش ماهیان زینتی را آغاز کردم بعد از مدتی برای گسترش کار خود به بسیج سازندگی خنداب مراجعه کردم و مبلغ ۵ میلیون تومان تسهیلات حمایتی دریافت کردم.

وی ادامه داد: در حال حاضر سالیانه ۳۰ هزار قطعه ماهی زینتی پرورش و به فروش می‌رسانم  اگر مسئولین حمایت کنند این مقدار تولید را به سالیانه ۶۰ هزار قطعه خواهم رساند.

این فعال اقتصاد مقاومتی بیان کرد: در حال حاضر به خاطر پرورش ماهیان زینتی در حوضچه، مشتریانی از اراک، قم، تهران و استان‌های هم‌جوار دارم و مشکلی درزمینهٔ فروش ندارم.

 وی توسعه مراکز تکثیر و پروش ماهی به‌ویژه مراکز پرورش ماهیان زینتی را از راه‌های تحقق اقتصاد مقاومتی دانست و اظهار کرد: توسعه این مراکز علاوه بر ایجاد اشتغال آسان برای جویندگان کار موجب رونق اقتصادی و تأمین هزینه‌های زندگی می‌شود در حال حاضر برای یک نفر هم اشتغال‌زایی کرده‌ام.

مجیدی افزود: سرمایه مهم‌ترین اصل برای ورود به یک حرفه است اما بدون شک علاقه‌مندی، دانش و نوآوری در این حرفه ضامن تولید باکیفیت و کمیت و موفقیت در بازار فروش است.   

مجیدی خاطرنشان کرد: درصورتی‌که تسهیلات با كارمزد مناسب در اختیار تولیدکنندگان قرار گیرد، علاوه بر گسترش این صنعت، در بخش اشتغال‌زایی نیز موفق خواهیم بود.

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)