چهارشنبه 1399/10/24 - 08:58 markazi-admin

با طرح جهادی شهید سلیمانی تا ریشه کن شدن کرونا

فرمانده سپاه اراک گفت: طرح شهید سلیمانی محدود به مقطع زمانی خاص نیست بلکه این طرح جامع برای شرایط کرونایی است و تا ریشه کن شدن کرونا با قوت ادامه خواهد داشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی استان مرکزی؛سرهنگ پاسدار محمد مهجوری فرمانده سپاه ناحیه اراک در آیین رزمایش چند جانبه مسجد محور بسیجیان مسجد امام علی(ع) اراک گفت:  خوشبختانه امروز به برکت طرح جهادی و سلامت شهید سلیمانی شاهد موفقیت‌های بزرگ و کنترل نسبی بیماری کرونا هستیم و این از دستاوردهای این طرح بزرگ است که به همت بسیجیان انجام می‌شود.

امروز بیش از ۲ ماه از اجرای طرح شهید سلیمانی در استان مرکزی و شهر اراک می‌گذرد که خوشبختانه با اجرای این طرح شاهد کاهش تعداد مبتلایان کرونا از یک سو و کمک به نیازمندان از سوی دیگر هستیم.

طرح شهید سلیمانی

آن چیزی که امروز باید بیش از گذشته مورد توجه باشد همکاری و مشارکت سایر دستگاه‌ها با بسیجیان است که اگر به تحقق برسد قطعا دستاوردهای این طرح بزرگ بیشتر خواهد بود.

همکاری خوب دستگاه‌ها و مردم

فرمانده سپاه اراک در این رزمایش گفت: از ابتدای شروع طرح شاهد همکاری و مشارکت بی نظیر مردم هستیم که قابل تقدیر است. 

محمد مهجوری با بیان اینکه در طرح شهید سلیمانی علاوه بر تشکیل کمیته‌های رصد، حمایتی، نظارتی و مراقبتی مشاوره‌های پزشکی و درمانی به مردم ارائه می‌شود و سایر اقدامات حمایتی به شکل محله محور و مسجد محور انجام می‌شوند، بیان کرد: بیش از یک هزار و ۹۷۵ نفر از بسیجیان در سطح اراک آموزش تخصصی دیدند که در کمیته‌های طرح شهید سلیمانی مشغول به فعالیت هستند.

طرح شهید سلیمانی

وی گفت: طرح شهید سلیمانی محدود به مقطع زمانی خاص نیست بلکه این طرح جامع برای شرایط کرونایی است و تا ریشه کن شدن کرونا با قوت ادامه خواهد داشت.

فرمانده سپاه اراک با اشاره به اینکه مهم‌ترین مسئله‌ای که در طرح شهید سلیمانی قابل توجه است برکات این طرح برای سلامت فردی و جمعی است چراکه آموزش‌هایی که در طرح به مردم ارائه می‌شود قابلیت استفاده برای بعد از کرونا هم دارد، افزود: این طرح می‌تواند در  حفظ سلامت و تقویت آموزش سلامت مردم و جامعه بسیار موثر واقع شود.

طرح شهید سلیمان

وی تصریح کرد: تاکنون بیش از ۷۲ هزار بسته معیشتی در سطح شهر اراک توزیع شده و با برنامه ریزی‌ها سعی داریم ماهیانه این اقدام خداپسندانه را انجام دهیم که از تمام مردم، خیرین و دستگاه های مختلف دعوت می‌کنیم در این کار مشارکت داشته باشند.