سه شنبه 1400/06/30 - 10:28 markazi-admin
طی بیانیه ای اعلام شد؛

ابراز مخالفت مجمع جهادگران استان مرکزی با طرح «احیاء و تشکیل دولتی جهادسازندگی»/ مرام جهاد توسط بسیج سازندگی امتداد دارد

مجمع جهادگران استان مرکزی طی بیانیه ای تأکید کرد: طراحان احیای جهاد باید بدانند امروز احیای جهاد سازندگی فقط و فقط در استفاده از ظرفیت گروه های جهادی خلاصه می شود و احیای جهاد سازندگی در حرکت و اعتماد به لشگر بی انتهای جوانان جهادگر گروه های جهادی معنا پیدا می کند.

مجمع جهادگران استان مرکزی به نمایندگی بیش از ۱۲۰۰ گروه جهادی استان طی بیانیه ای در واکنش به زمزمه ها درباره طرح احیاء و تشکیل دولتی جهادسازندگی ضمن مخالفت با این ابراز مخالفت با این اقدام بر استفاده از استفاده از ظرفیت گروه های جهادی و بدنه میلیونی جهادگران در ساختار بسیج سازندگی تأکید کرد.

متن این بیانیه بدین شرح است:

بسمه تعالی

 این دیوار شیطانی بزرگ (رژیم طاغوت) که شکست پشت این دیوار خرابیهای زیادی هست و ناچاریم که برای سازندگی به ملت متوجه بشویم و به حمدالله ملت ما راجع به سازندگی مهیا بودن خود را اعلام کردند ... از این جهت باید ما این جهاد را به سازندگی موسوم کنیم.   امام خمینی (ره) 

روزی که مردم انقلابی از هر قشری اعم از دانشجو، مهندس، پزشک، کشاورز، کارگر و ... آمادگی خود را برای آبادانی ایران عزیز اعلام کردند و خود را برای این جهاد عظیم مهیا نمودند و کوله بار هجرت خود را می بستند امام امت با نفس مسیحایی خویش این حرکت پر خیر و برکت را سازمان داد و نهادی انقلابی از میان شور جوانان این مرز و بوم جوانه زد تا سیاهی ها و خرابی های به جا مانده از سالها ارتجاع و فساد را از چهره رنج کشیده مردم روستایی، با صفا و ساده این دیار خیر و برکت بزدایند. اما بی تدبیری اول زمانی رخ داد که مسئولین دولتی آن روزگار ندانستند کار انقلابی و جهادی ذیل دولت و فضای کارمندی معنا ندارد ، با این همه شور جوانان جهادی و خون سنگرسازان بی سنگر نگذاشت گرمای این آتش افروخته شده و زیبایی این ذغال سرخ گداخته، رو به سردی و اضمحلال برود .

جهاد ادامه داشت، سازندگی راه خود را می رفت تا روستای خان زده و ظلم دیده، خنکی نسیم عدالت و پیشرفت را بچشد که ناگه مسئولان سایه نشین شده ادامه این حرکت را طعنه ای به خویش دیدند تا تاب دیدن این شعله انقلابی برایشان گران آمده و به بهانه های مختلف کمر به نابودی این نهاد بستند .درست این بود که جهاد حفظ شود، تا یادگارهای پیر خمین به خدمت رسانی به این مردم ادامه دهند، فضای کشور انقلابی بماند و اما مدعیان سازندگی و اصلاحات نگذاشتند که نگذاشتند.

امروز بعد از سالها، در زمانی که جوانان جهادی و انقلابی دهه ۶۰ در ردای پیشکسوت، خاطرات شیرین روزگار خون و شهادت و سازندگی را برای نسل جوان بازگو می کنند و به نسل جدید جوانان گروه های جهادی به عنوان خلف صالح خود افتخار می کنند؛  برخی منتسبین به مجلس و دولت به فکر احیای این نهاد بر آمده اند و در خبرها از قول وزیر جهاد کشاورزی باخبر گشته‌ایم که "جهاد سازندگی احیا می‌شود و برنامه ویژه‌ای در این خصوص پیش‌بینی شده است در همین راستا لایحه ای نیز به دولت ارسال می‌شود" و گویا پیشنهاد شده است معاونتی در وزارت جهاد کشاورزی تحت عنوان جهاد سازندگی ایجاد گردد!!!

 لذا مجمع جهادگران استان مرکزی به نمایندگی از ۱۲۰۰ گروه جهادی استان مرکزی به بیان نکاتی چند صرفاً از سر خیرخواهی و دلسوزی در این زمینه بیان می نماید؛

۱- نهاد انقلابی با نفس مسیحایی ایجاد می شود نه با بخشنامه و ابلاغیه، بخشنامه سیستم بروکراتیک می سازد، ساختار اضافه می کند، دولت گنده می کند، خرج می تراشد و نهایتاً کاری نمی کند!!! امید نداشته باشید بتوانید با لوایح و ابلاغیه ها جهاد را احیا کنید و آنهم با ساختار دولتی!!! 

۲- جهاد اگر موفق بود چون مردمی بود؛  بر پایه مشارکت مردم؛ "مردمی که می خواستند در رفاه و پیشرفت محله و روستایشان سهم داشته باشد" شکل گرفته بود و عملاً متولی روستا جهاد بود حال که مدیریت روستا را همچون شهر کرده‌ایم و جهاد را پاره پاره، چطور می توان آن محوریت را ایجاد کرد و همه را در حول نقطه ای جمع کرد. روزی جهاد سازندگیِ انقلابی و مردمی را دولتی کردند و همین دولتی شدن باعث انحلال جهاد شد و حال همان دولتی ها باز به فکر احیا برآمده اند!!!

۳- احیای جهاد بازگشت به عقب است چرا که بعد از  بی تدبیری مصلحان و کارگزاران مترفین در انحلال جهاد؛ ولی امر مسلمین چاره را در اتکاء به جوانان جست و با تدبیری راهبردی و اقدام آتش به اختیار جوانان انقلابی در پر کردن خلاء جهاد سازندگی در ۱۷ اردیبهشت ۷۹ در میان قلوب جوانان باقی ماند؛ ۲۱ سال می شود که مرام جهاد سازندگی توسط بسیج سازندگی و گروه های جهادی در سرتاسر مناطق محروم کشور امتداد دارد.

۴- بهتر است با نام ها بازی نکنیم، بهتر است از ظرفیتهای ایجاد شده موجود و پا گرفته استفاده کنیم، بهتر است به جای وقتگذرانی جهت ساختارسازی، صدور ابلاغیه و بخشنامه به فکر هر چه سریعتر و بهتر ساختن ایران عزیزمان بعد از دوران کاهلی مدعیان توسعه باشیم.

۵- در خلاء جهاد، جوانان خودجوش این ملت بزرگوار و فهیم دست به کار شدند و با ایجاد گروه های جهادی با پتانسیلی عظیم و تشکیل بدنه میلیونی جهادگران در ساختار بسیج سازندگی و سازماندهی ده‌ها هزار گروه جهادی با همین رسالت و مسئولیت در عرصه‌های مختلف خدمت‌رسانی کرده و دست به کارهای شگفتی زدند که فارغ از گزارشات متداول، اشارات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب مبنی بر دستاوردهای گام اول به مانند  " صف نوبت 

برای اردوهای جهادی و جهاد سازندگی و بسیج سازندگی از هزاران جوان داوطلب و فداکار آکنده شد." نشان از موفقیت این ساختار و لزوم تقویت آن و جلوگیری از مشابه سازی می باشد. 

امتداد جهاد در یک نگاه راهبردی در عرصه نیروی انسانی تربیت نیروی تراز انقلاب با ویژگی های جهادگران دهه ۶۰ در عرصه پیشرفت و به میدان آوردن مردم در امر سازندگی است همان کاری که امروز در قالب گروه های جهادی در حال جریان است.  

انسان سازی در جهاد دهه ۶۰ محور کارها بود؛ جهادگران می ساختند و ساخته می شدند جان می دادند و جان می بخشیدند؛ درست به مانند امروزِ گروه های جهادی که مظلومانه مجاهدت می کنند، غریبانه جان می دهند و جانانه عزت می آفرینند.  

طراحان احیای جهاد باید بدانند چنانچه در این طرح تنها به فکر زنده کردن اسم و نه رسم جهاد سازندگی هستند کالبدی بی جان و بدون روح مردمی را ساخته اند که به سرنوشت نامعلومی دچار خواهد شد.

 بدانید امروز احیای جهاد سازندگی فقط و فقط در استفاده از ظرفیت گروه های جهادی خلاصه می شود و احیای جهاد سازندگی در حرکت و اعتماد به لشگر بی انتهای جوانان جهادگر گروه های جهادی معنا پیدا می کند. بنابراین بهتر است بجای موازی کاری و ساختارسازی از پتانسیل های موجود استفاده کنیم. 

در همین راستا مجمع جهادگران استان مرکزی به نمایندگی از ۱۲۰۰ گروه جهادی خدمت رسان استان مرکزی ضمن ابراز مخالفت با طرح احیاء و تشکیل دولتی جهادسازندگی، آمادگی خود را جهت هرگونه اقدام در کمک به دولت انقلابی به نیت خدمت صادقانه به ولی نعمتان انقلاب اسلامی اعلام می نماید.  هر آنچه وظیفه بود فارغ از گرایشات سیاسی، سازمانی و گروهی بیان کردیم و از خداوند متعال خواستاریم به ما صدق نیت و به شما توفیق موفقیت در خدمت به مردم انقلابی ایران اسلامی عطا نماید. 

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.