چهارشنبه 1400/07/07 - 08:36 markazi-admin

ایجاد امید و حیات با رفع مشکل کم آبی و محرومیت زدایی، دستاورد گروه های جهادی در روستاهای شازند

سردار کریمی: بازگرداندن امید و حیات در روستاها از مهمترین دستاورد حضور گروه های جهادی در روستاها است و امروز بیش از ۱ هزار و ۲۵۰ گروه جهادی در نقطه به نقطه استان مرکزی نقش آفرینی می کنند و بیش از ۲۴ هزار جهادگر بسیجی به مردم در عرصه های مختلف خدمات ارائه می دهند.

سردار سرتیپ دوم پاسدار محسن کریمی فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی در آیین بهره برداری از پروژه های محرومیت زدایی ناحیه مقاومت بسیج شازند به مناسبت هفته دفاع مقدس:

توجه به آبرسانی کشاورزی و رفع مشکلات آب روستایی از مهمترین اولویت های بسیج و سپاه در سال جاری است و عزم جدی برای حل مشکلات در حوزه آبرسانی داریم و با مشارکت مردم و خیرین آماده هرگونه خدمت رسانی هستیم و لذا همه توان و ظرفیت ها در این راستا پای کار آمده است.

وی افزود: خودکفایی کشور در همه بخش ها مهمترین هدف سپاه در اجرای برنامه ها است که علاوه بر اقدامات زیرساختی با تکیه بر توان علمی و پژوهشی اقدامات جهادی نیز برای رفع مشکلات در دستور کار است و در استان مرکزی در طی یک سال و نیم گذشته بیش از ۷۲۰ پروژه محرومیت زدایی انجام شده است.

سردار کریمی خاطر نشان کرد: در حوزه آبرسانی کشاورزی ایجاد اشتغال، جلوگیری از مهاجرت مردم روستا به شهر، افزایش سطح زیرکشت و جلوگیری از هدر رفت منابع آبی از مهمترین اهداف است و در طی این سال های اخیر پروژه های چشمگیری با عنوان احداث خطوط انتقال آب ایجاد کانال های کشاورزی ، لایروبی قنوات ، ساخت استخرهای ذخیره آب و ساخت بندهای بتنی و خاکی در سطح استان انجام شده است و همچنین اجرای۳۴ هزار مترمکعب استخر ذخیره آب در طی یک سال و نیم گذشته از مهمترین دستاورد پروژه های محرومیت زدایی سپاه در حوزه کشاورزی است و مردم در اجرای این پروژه ها نقش اساسی ایفا کرده اند.

سردار بیان کرد: بازگرداندن امید و حیات در روستاها از مهمترین دستاورد حضور گروه های جهادی در روستاها است و امروز بیش از ۱ هزار و ۲۵۰ گروه جهادی در نقطه به نقطه استان مرکزی نقش آفرینی می کنند و بیش از ۲۴ هزار جهادگر بسیجی به مردم در عرصه های مختلف خدمات ارائه می دهند. همینطور ساخت ۶۰۰ واحد مسکونی برای محرومین که عمده آنها در دورترین و محروم ترین نقاط استان مرکزی بودند از دیگر دستاورد حضور جهادگران بسیجی در حوزه مسکن است و ساخت بیش از ۱۱۴ واحد دیگر برای محرومین در دستور کار و در مراحل تکمیلی است.

سردار کریمی تصریح کرد: در حوزه اشتغال با توجه به ظرفیت ها و توانمندی لازم، تحقق اقتصاد مقاومتی و اشتغال آفرینی با قوت در دستور کار قرار گرفته و ایجاد ۱ هزار و ۵۰۰ اشتغال در سال جاری هدف گذاری شده است. توجه به مشاغل خرد و تحقق اقتصاد مقاومتی اولویت مهم دولت سیزدهم در حوزه اشتغال باشد و سپاه در طی این سال ها بیش از ۶ هزار واحد اقتصاد مقاومتی خرد در استان مرکزی را حمایت کرده و ایجاد بیش از ۹ هزار فرصت شغلی دستاورد این مهم بوده که همچنان ادامه خواهد داشت.

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.