یکشنبه 1400/09/07 - 18:39
محسن رضایی
markazi-admin
استاندار مرکزی؛

بسیج سازندگی باید الگویی برای سایر دستگاه‌ ها باشد

دکتر مخلص الائمه گفت: همسویی با اقدامات جهادی و هماهنگی تمامی دستگاه‌های اجرایی استان با مجموعه جهادی در پیشبرد اهداف و برنامه‌ها تکلیف است و باید از سوی مدیران اجرایی در اولویت باشد.

دکتر فرزاد مخلص الائمه استاندار مرکزی در کارگروه بسیج سازندگی استان مرکزی با حضور رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور و جمعی از مدیران استانی گفت: محرومیت منحصر به محرومیت اقتصادی نیست و باید در ابعاد مختلف ریشه‌کن شود که البته بسیج سازندگی در ابعاد مختلف محرومیت‌زدایی پیشگام است و اقدامات اثربخشی انجام داده است.

 

وی افزود: خوشبختانه بسیج سازندگی به توفیقات نسبی خوبی رسیده و این به دلیل رویکرد انقلابی بودن و جهادی آن است و روحیه و ساختار چابک شاخصه مهم بسیج سازندگی است که باید الگویی برای سایر دستگاه‌های دیگر باشد.

 

استاندار مرکزی صریح کرد: بسیج سازندگی محصول دوره نوین رشد و شکوفایی بسیج در سنوات اخیر است و مسیر خود را با قوت خصوصاً در شاخصه‌های نگاه مشارکت محور، توانمندسازی و از پایین به بالا بودن طی می‌کند.

 

وی ادامه داد: برای اجتناب از موازی کاری و هم‌افزایی و توجه به موضوعات اصلی، ستاد راهبری محرومیت‌زدایی در استانداری مرکزی ایجاد می‌شود و ساختمانی هم برای این مهم در نظر گرفته‌شده و دستگاه‌های اجرایی باید نمایندگان جهادی و نیروهای متعهد و انقلابی خود را به این ستاد معرفی کنند.

 

مخلص الائمه گفت: همسویی با اقدامات جهادی و هماهنگی تمامی دستگاه‌های اجرایی استان با مجموعه جهادی در پیشبرد اهداف و برنامه‌ها تکلیف است و باید از سوی مدیران اجرایی در اولویت باشد.

 

استاندار مرکزی تأکید کرد: دولت سیزدهم با رشد اقتصادی نزدیک به صفر، سرمایه‌گذاری منفی، تورم بالا و بهره‌وری منفی کارش را آغاز کرده اما هنر مدیران و بدنه انقلابی دولت این است که معضلات را گره‌گشایی کنند و در شرایط کنونی راه را برای توسعه و التیام جراحات اقتصادی بگشایند.

 

وی با بیان اینکه خدمت صادقانه به مردم بالاترین عبادت است افزود: اوج این خدمت در اقدامات جهادی است که تاکنون در راستای محرومیت‌زدایی اقدامات خوبی صورت گرفته و باید با تند کردن آهنگ برنامه‌ها به نتیجه مطلوب دست یافت.

 

استاندار مرکزی با تأکید بر اینکه برخی ناکارآمدی‌ها موجب بروز چهره زشت محرومیت شده گفت: باید علاوه بر تمرکز در حوزه محرومیت‌زدایی به دو ضلع مشکل‌ آفرین دیگر یعنی فساد و ناکارآمدی نیز توجه داشت و زنگارها و مشکلات کشور را در سه موضوع اشاره شده پاک کرد.

 

مخلص الائمه اظهار کرد: نظام اداری کشور باید لایه‌های زیرین پدیده فقر و محرومیت را به‌خوبی مدیریت کند و تا زمانی که ابر مسئله ناکارآمدی در جامعه رفع نشود، راه به‌جایی نمی‌رسد و ما در استان مرکزی به دنبال تحقق این مسئله هستیم و نگاه به شهرستان‌ها کاملاً عادلانه خواهد بود.

 

استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: محرومیت‌زدایی در کشور ریشه ۵۰ ساله دارد اما رویکرد انقلاب اسلامی پدیده مهار فقر و محرومیت بوده و هست و اکنون به دلیل ساختارهای معیوب، بیمار و فرسوده موفقیت به شکل کامل حاصل نشده است.

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.