یکشنبه 1400/10/26 - 07:50
تسنیم
استان مرکزی
سردار کریمی:

اولویت برنامه‌های سپاه استان مرکزی محرومیت‌زدایی و حمایت از محرومان است

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: اولویت برنامه های سپاه استان مرکزی محرومیت زدایی و حمایت از محرومان است.

سردار محسن کریمی در گفت‌و‌گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی ، با اشاره به اقدامات سپاه در حوزه محرومیت‌زدایی اظهار داشت: سپاه روح‌الله استان مرکزی در حوزه محرومیت‌زدایی در چند محور فعالیت می‌کند به طوری که یکی از محورهای مهم موضوع در حوزه محرومیت زدایی به ویژه در بخش روستایی مسئله حل مشکل آب است که در این راستا، اقدامات قابل قبولی در بخش لایروبی قنوات، احداث کانال‌ها،  ساخت استخر و بندهای خاکی انجام گرفته است.

وی افزود: سپاه استان مرکزی تاکنون پروژه‌های متعددی در نقاط مختلف استان داشته و در آینده هم این موضوع با جدیت بیشتری دنبال می شود زیرا اگر مشکل آب به‌ویژه در روستاها و نقاط محروم برطرف شود موضوع اشتغال و تولید را نیز برطرف خواهد کرد.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی ادامه داد: موضوع مسکن به‌ویژه در سیل و زلزله‌ای که در استان مرکزی و سایر استان‌ها از جمله کرمانشاه اتفاق افتاد سپاه استان اقدامات خوبی داشت به طوری که در مجموع توانست در استان کرمانشاه و مرکزی بیش از 800 واحد مسکونی را به ثمر برساند و با قیمت مناسب در اختیار نیازمندان قرار دهد.

کریمی تصریح کرد: موضوع ساخت و ساز واحدهای مسکونی در دستورکار سپاه قرار دارد و اولویت با افرادی است که نیاز به حمایت جدی دارند بنابراین می‌توان به افراد تحت پوشش بهزیستی، کمیته امداد و خانواده‌های دارای فرد معلول و سایر موارد اشاره کرد همچنین توجه به بعضی از رزمندگانی که نیاز به حمایت دارند در دستورکار است.

وی عنوان کرد: یکی دیگر از اقدامات سپاه در زمینه ازدواج آسان است که از زمان اجرای کنگره تاکنون بیش از هزار و 550 سری جهیزیه تهیه کردیم و در اختیار خانواده‌های نیازمند قرار گرفت‌، این موضوع در دستورکار قرار دارد و انجام می‌شود.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی افزود: یکی دیگر از اقدامات سپاه در حوزه کرونا بود که در راستای کمک به افراد آسیب‌دیده کمک‌های مومنانه و بسته‌های بهداشتی تهیه و توزیع شد و بیش از 450 هزار بسته تهیه و در اختیار نیازمندان قرار گرفت به طوری که در آخرین مرحله به مناسبت شهادت حاج قاسم سلیمانی حدود 17 هزار بسته در استان توزیع شد و این کار ادامه دارد.

کریمی با اشاره به موضوع ایجاد اشتغال گفت: در حوزه اشتغال موضوع آموزش و ارائه تسهیلات انجام می‌شود تا افراد را توانمند کنیم و بتواند به هر شکلی شغل ایجاد شود و از این مسیر بتوانند معیشت خود را اداره کنند بنابراین با هماهنگی با استانداری در حدود دو ماه اخیر قرار شد ستاد استانی به دبیری بسیج سازندگی، محوریت استاندار به عنوان فرمانده این قرارگاه و حضور همه دستگاه‌های دولتی و نهادها شکل گیرد که به همه استان به ویژه بخش‌های نیازمند توجه می‌کنیم و همه باید کمک کنند تا کار را دقیق‌تر، بهتر و با جدیت بیشتر دنبال کنیم تا بتوانیم گوشه‌ای از مشکلات مردم استان را برطرف کنیم.

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.