مسئول بسیج سازندگی سپاه روح‌الله درگفت و گو با بسیج
شناسه خبر :۱۳۱۳

ساخت ۲۵۰ واحد مسکونی در مناطق زلزله‌زده غرب کشور به همت سپاه روح‌الله

مسئول بسیج سازندگی سپاه روح‌الله استان مرکزی گفت: در حال حاضر نیز براساس آخرین تعهدات برای ساخت منازل مسکونی در مناطق زلزله‌زده غرب کشور ۲۵۰ واحد است
نسخه مناسب چاپ

سرهنگ پاسدار علی فراهانی مسئول بسیج سازندگی سپاه روح‌الله استان مرکزی؛ در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری بسیج استان مرکزی با اشاره به آخرین اقدامات انجام شده از سوی سپاه روح‌الله در مناطق زلزله‌زده غرب کشور گفت: عملیات اسکان موقت در حوزه استحفاظی استان مرکزی به پایان رسید و خوشبختانه سپاه روح‌الله توانست در این زمینه رتبه برتر کشور را کسب کند.

وی افزود: ۱۶۶ کانکس ویژه مسکن موقت برای زله‌زدگان در روستاهای زلزله‌زده غرب کشور که خدمات‌رسانی به آن‌ها به استان مرکزی سپرده شده بود نصب شد که از این تعداد کانکس ۴۴ کانکس ثابت و ۱۲۲ کانکس سیار است.

سرهنگ پاسدار فراهانی به فعالیت‌های انجام شده در حوزه بهداشت در این مناطق اشاره کرد و گفت: در بحث سرویس‌های بهداشتی ۲۸ چشمه سرویس بهداشتی تعمیر و ۴۷ چشمه سرویس بهداشتی سیار نیز نصب شده است؛ همچنین تاکنون در این مناطق ۲۰ واحد حمام بازسازی و ۴۲ حمام سیار نیز نصب شده است.

مسئول بسیج سازندگی سپاه روح‌الله استان مرکزی تصریح کرد: جمعیت زلزله‌زده در ۹ روستای دشت ذهاب که به سپاه روح‌الله سپرده شده است ۵۴۳ نفر در قالب ۱۳ خانوار تحت پوشش بهزیستی، ۷۴ خانوار عادی و ۱۸ خانوار مددجوی کمیته امداد و ۳ خانواده شهید در سرشماری اولیه بود ولی در حال حاضر این میزان براساس آخرین سرشماری جمعیت روستاها افزایش یافته به طوری که براساس آخرین آمار سرشماری جمعیت این ۹ روستا ۷۰۷ نفر و در قالب ۱۷۷ خانوار اعلام شده است.

وی افزود: ۷۹ باب منزل آواربرداری و ۱۵ باب واحد مسکونی و دو باب مسجد تعمیر شده است. در حال حاضر نیز براساس آخرین تعهدات سپاه روح‌الله برای ساخت منازل مسکونی در مناطق زلزله‌زده غرب کشور توسط ۲۵۰ واحد است.

سرهنگ پاسدار فراهانی یاداور شد: از این میزان تعهدات استان ۷۰ واحد مددجویان بهزیستی است که در شهر پل ذهاب و مابقی در روستاهای دشت ذهاب که خدمت رسانی به آن‌ها به سپاه استان واگذار شده است، ساخته می‌شود ولی باید گفت که همچنان این آمار متغییر است.

مسئول بسیج سازندگی سپاه روح‌الله استان مرکزی خاطرنشان کرد: تاکنون نیز دو گروه جهادی برای انجام و آماده‌سازی مقدمات ساخت و ساز، به مناطق زلزله‌زده اعزام شده‌اند و این آمادگی را داریم به محض مصوب شدن طرح هادی روستاها از سوی بنیاد مسکن، تعیین میزان تسهیلات پرداختی به زلزله‌زدگان و احراز مالکیت افراد عملیات ساخت و ساز را آغاز کنیم

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها