پنجشنبه 1400/04/31 - 20:02
فرمانده سپاه ناحیه اراک:

مهمترین هدف گروه های جهادی مبارزه با فقر و نا امیدی است

سرهنگ پاسدار محمد مهجوری فرمانده سپاه ناحیه اراک در آیین سرکشی از اردوهای جهادی قرارگاه جهادی سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در روستاهای اراک:

 

خوشبختانه به برکت وجود جوانان مومن و با انگیزه اردوهای جهادی بسیج امروز در بین جوانان به یک فرهنگ تبدیل شده و در گام دوم انقلاب نیازمند فراگیر شدن تفکر و روحیه جهادی هستیم که اردوهای جهادی بسیج نقش به سزایی در این راستا دارند.

 

از مهمترین اهداف گروه های جهادی بسیج مبارزه با فقر و نا امیدی در روستاها و مناطق کم برخودار است که علاوه بر اینکه با خدمت رسانی خود در راستای ریشه کن کردن فقر تلاش می شود همچنین یک فضای نشاط آور در مناطق ایجاد می کنند.

 

ایجاد امید و نشاط انقلابی در روستاها برکات زیادی دارد که یکی از آنها پای کارآوردن مردم و مشارکت آنها در پیشرفت مناطق است و اعتقاد داریم اگر بسیج مردمی در روستاها اتفاق بیفتد قطعا پیشرفت های زیادی حاصل خواهدشد.

 

امروز شاهد آن هستیم شعار جهادگران بسیجی مبنی بر «می‌سازیم تا ساخته شویم» به معنای واقعی در حال محقق شدن است چراکه حضور جهادگران بسیجی در مناطق علاوه بر اینکه آبادانی و سازندگی در مناطق را رقم می زند موجب تربیت و پرورش مدیران کارآمد آینده نظام اسلامی می شود.

 

با توجه به فرا رسیدن ایام تابستان خوشبختانه استقبال خوبی توسط جوانان و نوجوانان از اردوهای جهادی بسیج در سطح اراک شده و در ایام دهه امامت و ولایت شاهد اعزام جهادگران بسیجی به مناطق محروم هستیم که بیش از ۲۳ گروه جهادی در این ایام نقش آفرینی می کنند.

 

یکی از مهمترین اقدامات جهادگران بسیجی در این ایام ساخت واحدهای مسکونی برای محرومین است که بیش از ۴۵ واحد مسکونی در دستور کار قرار گرفته است.

 

همچنین در سال گذشته بیش از ۷۴ واحد مسکونی تحویل ولی نعمتان انقلاب شد و امیدواریم با حمایت های خیرین و پای کار آمدن دستگاه های متولی این رقم افزایش پیدا کند.

 

امیدواریم با حمایت های مسئولین، دستگاه ها و رسانه ها از گروه های جهادی بسیج روز به روز علاوه اینکه این تفکر نجات بخش در سایر بخش ها حاکم شود نیز شاهد زدودن فقر از جامعه و خصوصا نقاط محروم و کم برخوردار باشیم.

 

قرارگاه جهادی شهید میرعباسی یکی از مجموعه های فعال و جهادی در سطح اراک است که در طی این مدت اقدامات چشمگیری در حوزه های محرومیت زدایی و خدمت رسانی انجام داده است.

 

اقدامات جهادگران بسیجی در قرارگاه شهید سلیمانی در راستای مبارزه و کاهش آسیب های بیماری کرونا بسیار قابل تقدیر است و امروز این قرارگاه با حضور در روستاهای اراک در عرصه های سازندگی و محرومیت زدایی گام برمی دارد.

 

فعالیت های عمرانی، آموزشی، فرهنگی، بهداشتی، درمانی، ارائه مشاوره های حقوقی و دامپزشکی از جمله مهمترین فعالیت این قرارگاه در طی دهه امامت و ولایت است که موجب امیدآفرینی در بین مردم شده است.

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.