جمعه 1402/02/22 - 23:33
فرمانده سپاه ناحیه اراک اعلام کرد:

سازماندهی ۴۶۰ گروه جهادی تخصص محور در اراک

فرمانده سپاه ناحیه اراک در سخنرانی های پیش از خطبه نماز جمعه اراک که با حضور جهادگران همراه بود، گفت: در سطح شهر اراک تاکنون بیش از ۴۶۰ گروه جهادی شناسنامه دار در عرصه های تخصصی سازماندهی شده اند و به مردم خدمات ارائه می دهند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی استان مرکزی؛ سرهنگ پاسدار محمد مهجوری، فرمانده سپاه ناحیه اراک با بیان اینکه بسیج سازندگی در راستای خدمت صادقانه به مردم و نهادینه کردن فرهنگ و تفکر جهادی گام برمی‌دارد، گفت: مدل رفتاری جهادگران مبتنی بر گفتمان و فرهنگ دفاع مقدس است.

وی افزود: جهادگران بسیجی با هدایت بسیج سازندگی در میدان دفاع مقدس نوین در عرصه های محرومیت زدایی و رفع مشکلات مردم در ابعاد مختلف گام برمی دارند و نقش آفرینی جهادگران دریایی از فرصت ها را ایجاد کرده است.

فرمانده سپاه ناحیه اراک تصریح کرد: به برکت وجود جوانان با انگیزه و متدین امروز در عرصه گروه های جهادی حرف برای گفتن داریم و در سطح شهر اراک تاکنون بیش از ۴۶۰ گروه جهادی شناسنامه دار در عرصه های تخصصی سازماندهی شده اند و به مردم و ولی نعمتان خدمات ارائه می دهند.

سرهنگ مهجوری اضافه کرد: رویکرد فعالیت های جهادگران امیدآفرینی و نهادینه کردن فرهنگ کار، جهاد و ایثار است و اعتقاد داریم در گام دوم انقلاب لازمه حرکت و پیشرفت روحیه و کار جهادی است.

وی با تشریح برنامه های هفته بسیج سازندگی افزود: همزمان با هفته بسیج سازندگی در سطح شهر اراک برنامه های گسترده ای به شکل محله محور و با محوریت مساجد و پایگاه های بسیج پیش بینی شده که تجلیل از جهادگران، افتتاح و بهره برداری از پروژه های محرومیت زدایی و آبرسانی ، تحویل مسکن ولی نعمتان انقلاب، توزیع بسته های معیشتی، اهدای جهیزیه به ولی نعمتان انقلاب، راه اندازی نمایشگاه اقتصاد مقاومتی با محوریت صندوق های قرض الحسنه و دیدار جهادگران با مسئولین از مهمترین برنامه ها است.

فرمانده سپاه ناحیه اراک تصریح کرد: در یک سال گذشته به همت جهادگران بسیج سازندگی و مردم ۱۸ پروزه آبرسانی کشاورزی اجرایی شده و یکی از مهمترین برنامه ها در سال‌جاری جهاد آبرسانی است که در این راستا برنامه محور پیش خواهیم رفت.

وی افزود: توزیع ۲۶ هزار بسته معیشتی در طی یک سال گذشته از دیگر اقدامات بسیج سازندگی اراک است و توزیع کمک مومنانه همچنان ادامه خواهد داشت.

سرهنگ مهجوری خاطرنشان کرد: جهاد تبیین یکی از برنامه های مهم بسیج است که توسط اقشار مختلف در دستور کار قرار گرفته و در این راستا برنامه های مختلفی پیش بینی شده که اجرا خواهد شد.

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.